28 maja 2012

OMBRE STYLE

Ostatnio zainteresował mnie styl OMBRE - dla mniej wtajemniczonych styl ten charakteryzuje się tym, że kolor jest cieniowany i na przykład przechodzi z ciemnego w jasny, przeważnie biały.
Mi osobiście ten efekt przypomina czasy kiedy to bluzki wiązało się w supeł i odbarwiało w wybielaczu :)
Cieniowania na ubraniach są różne: naturalne - jeden kolor przechodzi w różne swoje odcienie od najciemniejszego do najjaśniejszego, a przeważnie finalnie do białego oraz kontrastowe czyli żółty-czerwony lub różowy-fioletowy. Moda ta z roku na rok ewoluuje, obecne są inne kolory w  zależności od obowiązujących w danym sezonie trendów. Cieniowania na ubraniach mogą być rozłożone następująco: góra-jasna, dół-ciemny i na odwrót; kolor odcina biel (zaczynając od góry jasny-ciemniejszy-jasny); lub od zewnątrz do wewnątrz (zaczynając od lewej: ciemny-jasny-ciemny) ostatnio cieniowania pokazały się także na grubych rajstopach.
Styl OMBRE z wybiegów przeniósł się także do trendów we fryzjerstwie i stylizacji paznokci. Od dłuższego czasu na topie są rozjaśniane, odbarwiane końcówki długich włosów, ten efekt mi osobiście przypomina włosy które zmieniły swój kolor naturalnie od słońca :D
W stylizacji paznokci styl ten jest widoczny na kilka sposobów, mi podobają się dwa, patrz na zdjęcia.


 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz